Citaat van de dag

“Eind 2007 voldeden 41 WSW deelnemers (9%) aan monitorprofiel 3 voor hun kredietwaardigheid: dit profiel duidt op een negatieve operationele kasstroom gedurende tien prognosejaren en verhoogd markt- of organisatierisico.
Op basis van de aangeleverde informatie geldt voor maar liefst 153 corporaties (eenderde van alle WSW-deelnemers) een negatieve operationele kasstroom in de prognose voor de eerste vijf jaar, inclusief 2% aflossingsfictie.”

Cijfermatig perspectief woningcorporaties, Waarborgfonds Sociale Woningbouw, december 2008.

Hallo: bent u er nog??

Het Waarborgfonds munt niet uit in helder taalgebruik. Dat is jammer. Want in normaal Nederlands melden ze dat steeds meer corporaties hun vaste lasten niet meer kunnen betalen uit hun vaste inkomsten. Die vaste inkomsten bestaan vooral uit de huren.

Het gevolg is dat corporaties gedwongen zijn om huizen te verkopen om hun boekhouding sluitend te krijgen. Dat is een buitengewoon slechte ontwikkeling. Als belangrijke oorzaak noemt het WSW de invoering van de venootschapsbelasting over de sociale activiteiten per 1 januari 2008.

Eberhard van der Laan zei bij zijn aantreden dat de Vennootschapsbelasting “… de potentie heeft om averechts te werken.” Mij lijkt dat nu is aangetoond dat er geen sprake is van potentie, maar van werkelijkheid.

UPDATE
ik heb inmiddels schriftelijke vragen gesteld over het jaarverslag van het WSW.
Lees ze hier: vh-20090103-sv-jaarverslag-wsw

Plaats een reactie