Van der Hoeven wil water naar de zee dragen

Minister van Economische Zaken Van der Hoeven sluit niet uit dat de opbrengsten van de veiling van CO2-rechten (ETS) mede ingezet gaan worden voor investeringen in CO2-afvang en -opslag (CCS). Dat zou neerkomen op een subsidie om water naar de zee te dragen.

Water naar de zee

Van der Hoeven deed haar uitspraak tijdens een debat over de evaluatie van de Mijnbouwwet. Nadat ik haar op dit punt interrumpeerde krabbelde de minister wat terug: het geld zou vooral gebruikt moeten worden om CCS, dat nu nog een onbewezen techniek is, gereed te maken voor toepassing op grotere schaal.

Toch zou ook dat een zeer slechte zaak zijn. De opbrengst van de emissieveiling (naar schatting minstens drie miljard euro per jaar, alleen al voor Nederland) zou gebruikt moeten worden voor de transformatie naar een duurzame energievoorziening.

Lees hier mijn inbreng bij het overleg:
AOMijnbouwwet

Plaats een reactie