Is minister Van der Hoeven zuinig of gierig? Dat zal volgend jaar blijken, als de balans wordt opgemaakt van het eerste jaar Stimuleringsregeling Duurzame Energie (SDE). Veel onafhankelijke deskundigen waarschuwen dat met het geld dat voor de regeling is uitgetrokken de kabinetsdoelstellingen voor klimaat en energie niet waargemaakt kunnen worden.
Maar de minister zegt dat ze alle vertrouwen heeft dat zij de kabinetsambities wèl kan waarmaken. Toen ik haar daarop vroeg om haar politieke lot te verbinden aan het halen van de taakstelling krabbelde ze echter terug: “Dan moet u bij minister Cramer zijn, want die is coördinerend bewindspersoon voor het Schoon en Zuinig programma.”
Dat valt me een beetje tegen van Van der Hoeven: als je ingaat tegen de adviezen van vele deskundigen moet je ook staan voor je besluit.
Ligt de minister over een jaar op koers, wat we van harte hopen, dan zullen we haar feliciteren en de hemel in prijzen. Haalt ze haar eigen taakstelling niet dan trekken we de rode kaart.
Overigens meldde het CBS vorige week dat in 2007 de productie van duurzame elektriciteit in Nederland gedaald is:
Lees hier mijn volledige inbreng bij het SDE-debat op 26 februari:
